Image

iTON Charity


W iTON Society wierzymy, że wspieranie inicjatyw charytatywnych o charakterze kulturalnym, intelektualnym, ale także aktywizujących ludzi do działania, ma wielką wartość. Wiemy też że nie wszystko co ma wartość się opłaca, dlatego też stworzyliśmy własną platformę crowdfundingową, aby mieć własne narzędzie do realizacji charytatywnych zbiórek na wyjątkowe, ważne i ciekawe przedsięwzięcia. Jeśli masz ciekawy projekt z dziedziny kultury, sztuki czy wspierania innych, chętnie pomożemy zebrać fundusze na jego realizację. Napisz do nas: itonsociety@itonsociety.com

Nasze projekty:

Image

Projekt charytatywny "LICZNIK" – celem jest zakup karnetów na basen podopiecznym Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Wierzymy, że aktywność fizyczna zwiększa witalność, a w konsekwencji także potencjał intelektualny człowieka. Obecnie partnerem finansowym projektu jest firma BAAK – jednak każdy z nas może wesprzeć LICZNIK niewielkimi datkami.

W sklepie internetowym iTON Society można "wykupić" punkty, czyli dystanse do przepłynięcia przez Ambasadorów, dzięki temu wzrośnie ilość pieniędzy przeznaczana na karnety na basen potrzebującym dzieciom. Z góry dziękujemy za wsparcie 🙂

Szerszy opis projektu „LICZNIK” – www.itonsociety.com/licznik

Image

Zrealizowaliśmy projekt książeczek dla dzieci „W ramie”. Oraz wpieramy wydawanie innych ważnych, niekomercyjnych pozycji książkowych.

Szerszy opis projektu „W ramie” – /w-ramie-nad-woda/

Epoka "demokratyzacji dobroczynności", czyli nowoczesny crowdfunding

Czerpiąc z Immanuela Kanta człowiek jest kimś-dla-siebie ale także kimś-dla-innych. Postawa „kimś dla siebie” wyraża się troską o własny los, czy też biblijne pomnażanie talentów. „Kimś dla innych” to wyzwanie o wiele trudniejsze. Mieści w sobie odpowiedzialność, troskę i miłość, ale także niezobowiązującą dobroczynność.

Kilka argumentów dlaczego warto popularyzować działania charytatywne na dedykowanych platformach typu www.itonsociety.com/iton-starter

Po pierwsze. Los doświadcza losowo. Raz nas, raz innych. Nie wiemy co nas czeka, więc w trosce w siebie warto pomagać innym, wierząc w regułę wzajemności.

Po drugie. Nie wszystko co jest coś warte się opłaca. Nie znaczy to, że nie warto realizować. Warto realizować wspólnym wysiłkiem.

Po trzecie. Entuzjazm ma znaczenie. Bez niego świat nie idzie do przodu. Drobny datek to wiatr w żagiel dobrego pomysłu.

Po czwarte. Każda nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego korku. Każde dziesięć złotym ma znaczenie, gdy zbudujemy skalę wsparcia.

Po piąte. Dobre pomysły i idee niekoniecznie powstają w otoczeniu zasobności. Trzeba je pielęgnować, bo służą ludzkości, jak choćby żarówka, telefon, czy samolot. Tworzenie mechanizmów wystawiania pomysłów na publiczną ocenę, aby zebrać środki na ich realizację to połączenie demokracji z redystrybucją bogactwa, czyli zasobni mogą wesprzeć dobre idee, stając się w ten sposób ich częścią.

Po szóste. W pracy najważniejsze jest poczucie sensu. Historie, że praca tylko dla pieniędzy czyni szczęśliwym można włożyć między bajki. Co prawda, aby żyć trzeba jeść, ale jednak Ci którzy jedzą więcej, nie są z pewnością przez to szczęśliwsi. Jeśli więc w naszej własnej pracy mamy kłopot z sensem, wypierając go pieniądzem, możemy dodać szczyptę dobroczynności, aby powiązać to co robimy z czymś ważnym dla nas samych.

Image

Po siódme. Poznawanie pomysłów innych ludzi to dobra metoda nauki. Pojęcia bez doświadczenia są puste, jak twierdził Kant, zatem wiedza osadzona w doświadczeniu innych, pozwala na nieustanne jej pogłębianie.

Po ósme. Kiedyś królowało planowanie w wymiarach: przychodów, ilości, kontaktów. Dziś na froncie jest „zmiana” i umiejętność eksperymentowania. Eksperymentujmy więc wspólnie, wspierając projekty iTON charity i obserwując ich postępy, aby wkrótce zamienić rolę donatora na twórcę, czego każdemu życzę.

Masz ciekawy pomysł a nie wiesz jak go zrealizować? Nie masz środków. Zgłoś się do iTON Charity. Postaramy się pomóc: itonsociety@itonsociety.com

Autor: Krzysztof Dresler
Założyciel iTON Society – podmiotu który wspiera niekomercyjne przedsięwzięcia kulturalne i artystyczne.